Niektórzy twierdzą, że whisky najlepiej smakuje w domowym zaciszu. No niby tak, ale… Świetną opcją są degustacje, które pozwalają zgłębić świat whisky.

W domu czy na mieście

Tak jak z każdą inną rzeczą, tak samo z whisky – trzeba próbować, próbować, próbować, żeby wyrobić sobie własny pogląd na daną sprawę. Dopóki nie przeczytasz iluśtam książek, to nie wiesz, czy wolisz kryminały czy fantasy. Dopóki nie liźniesz sportów wodnych, to nie wiesz, czy lepszy jest kite czy może windsurfing. I tak dalej, i tak dalej.

degustacja w Alembik-u

Z alkoholami – piwem, rumem czy whisky jest tak samo. Trzeba testować, sprawdzać, notować, porównywać. Trzeba mieć także włączony bezpiecznik w głowie (!!!) i uważać, żeby nie wpaść w nałóg.

Zakładamy, że jesteście dorośli, wiecie, co robicie i poznajecie świat whisky w sposób świadomy. Wiele pewnie uda się Wam kupić i popróbować w domu. Ale przecież nikt nie ma nieograniczonych przestrzeni domowych na butelki, ani nieograniczonego budżetu na zakupy (szejków arabskich nie liczymy 😉 ). Poza tym wiele fajnych whisky jest mocno limitowanych i po prostu może nie uda się ich kupić. Dlatego świetnym sposobem na odkrywanie nowych whisky są degustacje.

Jak na wykładzie

Degustacje whisky, zwane także często masterclass, odbywają się w różnych miejscach i w różny sposób. Bardzo często przy okazji festiwali whisky można wykupić bilet na kameralne spotkanie i degustację określonych trunków.

My w Alembik Whisky & Rum Club także nie próżnujemy i często zapraszamy Was na degustacje whisky, ale także i innych alkoholi. Jedno, co możemy Wam na 100% obiecać, to że nasze spotkanie nigdy, nigdy!!, nie są nudnymi wykładami o historii szkockich trunków.

Dlaczego warto uczestniczyć w degustacjach? Bo to możliwość posmakowania nowych alkoholi. Bo to szansa na spróbowanie mocno limitowanych pozycji. Bo to okazja napicia się whisky, której cena za butelkę może zakręcić w głowie. Bo to sposób na dowiedzenie się czegoś o wyjątkowym trunku.

W naszej historii tego rodzaju spotkania prowadzili już brand ambasadorzy marek i destylarni, niezależni bottlerzy czy producenci szlachetnych alkoholi. Każda taka impreza dawała uczestnikom radość z próbowania zacnych trunków i posłuchania nietuzinkowych osób. Dlatego trzymajcie rękę na pulsie!!! Śledźcie naszą stronę, nasze social media, aby kolejna degustacja w Alembik Whisky & Rum Club odbyła się z Waszym udziałem!